Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Publikacje Instytutu Zachodniego

Dr Jerzy Kiełbik dyrektorem Instytutu Północnego w Olsztynie

#SZZiP #Olsztyn #IP #Kiełbik

W dniu 26 maja 2020 r. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego wręczył nominację na stanowisko dyrektora Instytutu Północnego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie dr. Jerzemu Kiełbikowi, który rozpocznie pełnienie nowej funkcji z dniem 1 czerwca.

Dr Jerzy Kiełbik jest historykiem, dotychczas naukowo zajmował się tematyką miast warmińskich oraz Warmią w czasach nowożytnych. Od 2016 r. kierował Ośrodkiem Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego, a następnie, od 31 maja 2018 r., pełnił obowiązki dyrektora po powołaniu do życia Instytutu Północnego.

Instytut Północny jest pierwszą państwową instytucją kultury na Warmii i Mazurach i odpowiada za tworzenie podstaw naukowych dla rozwoju wiedzy o historii i dziedzictwie kulturowym Warmii i Mazur oraz dawnych ziem północnych Pierwszej Rzeczypospolitej, a w szczególności Prus Książęcych, Inflant oraz Kurlandii.

Instytut Północny jest także jednym z partnerów w ramach Sieci Ziem Zachodnich i Północnych, w której działa Instytut Zachodni, Instytut Śląski w Opolu, Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” we Wrocławiu oraz Muzeum Narodowe w Szczecinie. (MD)

https://www.gov.pl/web/kultura/jerzy-kielbik-dyrektorem-instytutu-polnocnego-im-wojciecha-ketrzynskiego-w-olsztynie


Instytut Zachodni w Poznaniu

ul. Mostowa 27 A
61-854 Poznań
NIP: 783-17-38-640